Červen 2014

FIFA World Cup Brazil a spol. :-))

18. června 2014 v 13:07 Šití
Abych aspoň někdy byla časově aktuální a držela krok s dobou, v době konání MS ve fotbale 2014 vznikla tato dvě trička pro syna a jeho kamaráda Tobíka :-)
Fotbal je synova zamilovaná hra (vlastně to je jakákoliv s míčem :-), proto jeho i mne potěšilo, že jsem našla takový krásný úplet s fotbalistama. I moje oblíbená firma Lillestoff sice měla látku s tímto tématem, ale ta můj šálek kávy tentokrát nebyla. Možná proto, že kávu téměř vůbec nepiju ;-)Batůžek pro Elenku

16. června 2014 v 22:09 Šití
Během svého prvního těhotenství jsem poznala pár dalších nastávajících maminek, se kterými se vídáme dodnes. Prvorozené děti přišly na svět v rozmezí snad jen jednoho měsíce (a to je jich šest :-), ty mladší jsou roztroušeny více - ale za pár let bude těch pět mesíců taky jako nic. Kažodpádně mají děti společnou narozeninovou oslavu, na které každá rodinka má vylosovaného jednoho oslavence, jemuž dává dárek. Starší slavili začátkem roku (viz pastelkovník pro Andulku), mladší tuto sobotu. A našim dárkem pro Elenku byl batůžek. Před rokem jsem jeden šila pro jejího bratříčka, takže ve chvíli, kdy jsem zjistila, komu budu dárek vyrábět, nemusela jsem dlouho váhat, co to bude :-)Reklama na mléko ;-)

16. června 2014 v 21:21 O mně
Krásné nedělní odpoledne před dvěma týdny (ano, ano: na Den dětí), kdy jsem vzala s sebou foťák. A některé snímky se mi dle mého laického názoru povedly. Umělecky nebudou asi žádný skvost (v tomhle směru žádné ambice nemám), ale já jim říkám "reklama na mléko" a vážně se mi líbí :-))Jahody dozrávájí - zástěrky

2. června 2014 v 13:51 Šití
Dvě jahodové zástěrky, které poputují do Brna dvěma sestřičkám. Nějak jsem moc nepřišla na to, jak zástěrky rozlišit, aby si každá poznala svou, ale zároveň, aby byly jakoby stejné a holky se o ně nehádaly. Tak jsem aspoň na jednu dala kapsičku vpravo, na druhou vlevo. A případné další rozlišení musí maminka Áni a Emičky vyřešit sama :-))
A já doufám, že se budou líbit ;-)