Softshellové kalhoty s traktory

8. května 2014 v 21:29 |  Šití
Původně si syn přál kalhoty s hasičským autem, ale změnil názor hned, co zjistil, že jeho kamarád bude mít s traktorem :-) Takže traktorové mají oba dva a aby si je nepletli, musel si každý z kluků vybrat, jaký traktor chce. Syn má Zetora a jeho kamarád John Deera. A od toho se odvíjí také barevné ladění kalhot :-)Traktorky byly první aplikace, kterou jsem vystřihávala z barevného softu a našívala. Dalo to zabrat. Vždycky jsem obdivovala ostatní švadlenky za jejich našité obrázky, ale teprve nyní umím aspoň trošku docenit, jakou práci jim to dalo :-)) Nakreslit traktor, aby vypadal tak, jak má, nebyl největší problém (měla jsem stále vedle sebe malého odborníka, který mi "umělecké dílo" schvaloval :-). Ten nastal ve chvíli, kdy jsem svou malůvku musela zjednodušit na tvary, které zvládnu naaplikovat na kalhoty. Zní to směšně, ale mi to zabralo několik večerů 8-) A nyní mám doma o několik koleček navíc - těch traktorových softhellových, u kterých se mi nepovedla/nelíbila velikost...
U skla traktoru jsem se neuměla rozhodnout, jaký způsob aplikace zvolit. Takže Zetor (to je ten červený - pro případ, že nejste nuceni znát, jakou barvu má která značka) má reflexní nažehlovačku/okýnko nažehlenou na kabině a ručně oblemovanou černou bavlnkou. A John Deer (zelený) má v kabince vystřiženo okýnko, kterým je vidět reflexka nažehlená přímo na šedém softu kalhot.
A krom barvy jsou gaťky malých traktoristů odlišné ve velikosti (syn je "kus chlapa" a kamarádovy kalhoty by mu byly dost na těsno) a rozdílném zakončení kalhot. Zetorové mají nohavice do gumy (vyhovuje mi, že takhle můžou být o něco delší, aby rostly se synem, a přitom si po nich nešlapal), druhé mají prodloužení založené vevnitř a přišité (pak stačí jen vypárat jeden šev a jsou hned o 6 cm delší :-)

I když vím, že stále je co zlepšovat a kalhoty nejsou zcela dokonalé, musím závěrem samochvalně dodat, že klukům se gaťky líbí :-))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 protozemetobavi | Web | 8. května 2014 v 21:34 | Reagovat

Tak ty jsou naprosto perfektní! Chápu, že se klukům líbí :)

2 Irena | Web | 9. května 2014 v 20:06 | Reagovat

Děkuji moc :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama