Březen 2014

Jarní kočičky, z nich letní šatičky

31. března 2014 v 22:45 Šití
A zase úplet z Lillestoffu - některým je těžko odolat :-)) Trošku s předstihem vznikly šatičky pro dcerku mou a holčičku mojí kamarádky. Opět problémy s vlněním úpletu při prošívání jako u župánku s krokodýly, ale naštěstí je výstřih s rukávy stejně řasený, tak se to ztratí ;-)

Dcerka je větší, šatičky jsou dole s bílým lemem, obrázkový úplet z obou stran.Dětský župánek podruhé

31. března 2014 v 22:30 Šití
Ano, ano, původně byl župánek pro syna plánován na zimní (lednovou) dovolenou... No co už, stejně jsme byli nabaleni až po střechu auta a kde ještě cpát dětské župánky :-))) Důležité je, že jsem prozřetelně začala šít tu největší velikost (u županu je poměrně jedno, že je o něco větší, rukávy se zahnou a šlapat si po něm na zemi nešlape) a než syn doroste do výšky 122 cm, určitě ho ještě vynosí ;-)Pruhovaná čepička na jaro

31. března 2014 v 22:10 Pletení a háčkování
Na čepičku z merino vlny už je opravdu trochu dost teplo, vrhla jsem se proto na pletení nějaké jarní pokrývky hlavy pro své milované děti. Myslela jsem, že nejdřív upletu synovi, pak dcerce, ale... znáte to: člověk míní, děti mění :-) Upletla jsem první pro syna. Schválně barevně do modra, pruhovanou, aby se mu hezky hodila k jarní bundičce. Měl ji asi dvakrát. Do doby, než jsem uklízela ve skříni a našla jeho loňskou trpasličí, o které jsem se domnívala, že už je mu malá. Hned se jí chopil, narazil na hlavu a od té doby chce chodit jen zásadně v ní. Naštěstí mu malá není :-)) Tu novou jsem ale nepletla zbytečně, dcerka miluje všechno, co vidí na svém bratrovi - a s velkou radostí se jeho osiřelé čepice ujala. Myslím, že nejvíc se jí líbí, že je první, kterou nemá se šňůrkama, a může zlobit mě i ostatní, kteří s ní chodí na procházku, že si jí sem tam sundá ;-)
A ještě dodávám, že čepičky jsou z mé oblíbené příze Hawai (bambus + bavlna) od Toptexu. Je moc příjemná, krásně se z ní plete. Jediná nevýhoda je, že se při prvním praní doooost hoooodně natáhne. Což mi nezbývá než řešit vypráním příze před pletením. A pak už je to v pohodě :-)Čepice s palčáky

14. března 2014 v 12:39 Pletení a háčkování
Pletená souprava měla být původně vánočním dárkem, ale nějak jsem ji stihla dokončit teprve nedávno :-) Naštěstí má moje mamka pro takové Ježíškovo opoždění pochopení - právě mi plete svetr k mým loňským srpnovým narozeninám :-D A navíc by ji letos vzhledem k netradiční zimě příliš nevynosila. Ale na podzim se určitě bude hodit :-)