Únor 2014

Pastelkovník pro Andulku

19. února 2014 v 14:38 Šití
Každoročně slaví syn se svými kamarády narozeniny, v rámci nichž každý jeden dárek dá a jeden dostane. Tentokrát jsme si pro obdarování vylosovali Andulku, pro kterou jsem ušila pastelkovník. A jelikož má ráda sovičky, jedna jej zdobí :-)
Jedná se o moji prvotinu pastelkovníku, je na něm ještě co vylepšovat, ale líbí se mi - hlavně ta soví aplikace :-)


Rifle pro Áňu

19. února 2014 v 13:53 Šití
A pro dcerku jiné kamarádky jsou zde "zkouškové riflíky". Kamarádka by taky ráda pro dcerku softshellky, ale mají doma hubeňourku, na kterou klasický střih z nesedí. Tak mě napadlo nejprve ušít na vyzkoušení najaké obyčejné kalhoty (rifle, které posloužily jako materiál, už manžel stejně nenosil :-) a na základě nich až pak ty softhellové. Musím se ovšem pochválit, sedí už i tyhle ;-)


Softshellové kalhoty pro Karolínku

19. února 2014 v 13:47 Šití
Kamarádka mě požádala o ušití kalhot pro svou dcerku a pořídila na to softshell podlepený kožíškem. Šije se z něj fajn (jako ostatně ze všech softů, co jsem zatím měla v ruce), ale toho nepořádku, jak při stříhání pelichá... S vyplazeným jazykem Já osobně bych byla pro něco barevnějšího, ale přání bylo "jen obyčejné černé" - a důležité je, aby se líbily hlavně majitelce :-) A navíc kamarádka slíbila, že je ozdobí aspoň reflexníma nažehlovačkama :-D


Domací kalhoty - pro mne :)

19. února 2014 v 13:35 Šití
Aby sám kovář (nejen jeho kobyla) nemusel chodit bosý (v tomto případě nahý), konečně jsem si ušila něco pro sebe: domácí kalhoty :-)) Jsou z bambusovo-lněného fleecu a nosí se skvěle ;-)