Říjen 2013

Šicí stroje mého života aneb vítej overlocku

26. října 2013 v 22:13 Šití
Můj první šicí stroj byl malý, růžový, na baterky. Doteď si na něj vzpomínám a těším se, že jednou koupím podobný i své dceři :-). Pak přišla léta, kdy už jsem chtěla něco "opravdového" - což nebyl problém, bydlela jsem doma s rodiči a když jsem se rozhodla zkoušet své krejčovské umění, půjčovala jsem si stroj mé maminky. Moc často to nebylo, spíš jsem chodila s přáním, co by mi mohla ušít ona :-)) Po svatbě jsem si ho také párkrát půjčila, až mi moje babička nabídla, že si můžu vzít její Veritasku.

Pár slov úvodem

12. října 2013 v 22:53 O mně
Už skoro tři roky jsem na dovolené. Té rodičovské. Což znamená, že moje dovolená neobnáší celodenní polehávání na pláži a popíjení koktejlů v baru, ale od rána do večera pobíhám kolem svých dvou milovaných dětí. A když je chvíle času (takže většinou v pozdních večerních hodinách), zkouším něco ušít, uplést či jinak vytvořit.

Přes léto obykle vyhrává šicí stroj, s příchodem chladnějšího počasí a zimy pletací dráty. V obou případech jsem nadšený začátečník, no možná skupina mírně pokročilých. Ale na tom nesejde, hlavně, že mě to baví :))


Hrací deka

12. října 2013 v 22:21 Šití
Vůbec jsem netušila, že chci šít deku. Tedy až do chvíle, než jsem uviděla kouzelný látkový panel se zvířátky... :))Zástěrka

12. října 2013 v 22:01 Šití

Syn ohromně rád se vším pomáhá, takže i s vařením. A taky miluje koně, jakékoliv. Přišlo mi proto jako fajn nápad ušít mu zástěru s koníky. Moc úspěchů však neslavila. Syn říká, že je hezká, ale nosit jí nebude. Dělá to jen pod pohrůžkou, že jinak vařit nebude moct :)) Tak si ji obleče, ale stejně se příště zase dožaduje té mojí reklamní s kohoutem :))